درباره من

به نام خدا                                   English

Abolghasem ebrahimy

 امروزه آدمی با پیش برد علم و دانش خود و با بکار گرفتن ابزار های پیچیده قادر است در زمانی بسیار کوتاه تر از گذشته نسبت به پدیده های نا آشنا ،آگاهی پیدا کند.

هـــر قدمی که در راه پیشرفت برداشته ایم ما را از کل نگری به جز نگری رسانیده است . در فیزیک از بررسی نظم در کائنات به درون اتم و کوارک و… رسیدیم در پزشکی از بررسی بیماری ها در تمامیت بدن به جزئیات رسیدیم و برای هر دردی، فردی با تخصصی ویژه درمانگر آن خواهد بود.

طبیعت ، که برای بشر همه گونه هدایایی دارد ، مورد بی مهری او قرار گرفته و آرام آرام مشغول از بین رفتن است. گرم شدن هوا ، مقاوم تر شدن بیماری ها ، انواع و اقسام بیماری های که به دلیل پیشرفت، کشف (شناخته) و یا ایجاد شده است.
اما هنوز هم می توان برای به دست آوردن سلامتی و نشاط به آغوش طبیعت بازگشت. هنوز هم می توان با همه چیز های که طبیعت در اختیار ما قرار داده برای کشف حقایق ، درمان و حفظ سلامت، برای پیدا کردن راه و …. از آن مدد جست . هنوز هم طبیعت مادر ماست .فقط باید چشم های مان را باز کنیم و بجوییم تا بیابیم.

 و اما کمی درباره خودم .

صومعه سرا دنیا آمدم و دیپلم خود را رشت گرفتم . عاشق ریاضی بودم و هستم اما بر خلاف توصیه آموزگاران دوره ی دبیرستان و بر خلاف برادرهای بزرگترم به جای رشته ریاضی فیزیک ،رشته علوم تجربی را انتخاب کردم. بعد از دیپلم هم یک راست رفتم دانشگاه اصفهان و بعد ار شش سال و نیم با مدرک پزشکی فارغ التحصیل شدم . دلم می خواست که جراح بشم اما از روزهای تمام شدن درسم ۱۸ سال می گذره و هنوز پزشک عمومی هستم.

دوره دانش آموزی آدم تر و فرز و زیر و زرنگ و تند و تیزی بودم . بسکتبال می کردم و حتی تو تیم مدرسه هم بودم . البته مثل بعضی ها خیلی حرفه ای نبودم. خوب می دویدم . اما در هیچ مسابقه ی در مدرسه و دانشگاه شرکت نکردم ( چیزی است که همیشه افسوسش را می خورم و به پسرم یادآوری می کنم.) ورزش رزمی شوتوکان را تقریبا جدی تمرین می کردم اما در دانشجویی باهاش خداحافظی کردم.

عاشق موسیقی اصیل ایرانی هستم و ارادتمند استاد شجریان. با علاقه تلاش می کنم ترانه ها و آوازهای را که دوست دارم زیر لب زمزمه کنم، البته گاهی زمزمه ام به فریاد تبدیل می شه.
عاشق فیلم هستم و بخصوص فیلم های با کیفیت هالیودی .

یک گیلک تمام عیار هستم . به زبان شیرین گیلکی ارادت دارم و همیشه و همه جا هم به همین زبان شیرین حرف می زنم. یک کم فارسی و یک کم انگلیسی هم بلدم.
یک پسر و یک دختر دارم که به هر دوشون افتخار می کنم.

پانزده ام تیر ماه هشتاد و نه

ابوالقاسم ابراهیمی سیقلی

نشانی اینستاگرام