رو به فردا

به مردی که روبرویش ایستاده ، نگاه می کند.

موهایش تُنک شده، یعنی حسابی تنک شده. سیاهی موهای پرکلاغی اش با سفیدی آغشته شده. یک جوری که مردم بهش می گن جو گندمی. صورتش هنوز خندان است و چشم هاش همان برق و همان نشاط سابق رو داره . چروک دور چشم هاش نشان می ده که روزها و ماه ها داره سرعتش رو کمی زیادتر می کنه.

به مرد روبرو لبخند می زنه. اون هم با خنده پاسخش می ده. سالهاست که هم دیگه رو می شناسن. همیشه با لبخند احوال پرسی می کنن و قربون صدقه هم می رن. بسته به حال و حوصله اش ,احوال پرسی آنها از چند ثانیه تا دقایقی طولانی تر ، طول می کشه. همیشه به هم تعارف می کنن که «به به ، عجب خوش تیپ شدی ، اوه اوه اونجا را نگاه عجب معرکه ای , چه هیکل توپی ….» اما گاهی اوقات – هر از گاهی – نگاه شون یک جور دیگه ای, با دقت و حسرت بیشتری به هم نگاه می کنن ،انگار این دفعه هم از همون موقع هاست.

نگاهی به ساعت می ندازه ، ساعت از نیمه شب گذشته. با دقت بیشتری به مرد نگاه می کنه. حواسش به خودش نیست و فقط توجه اش به روبروست. نگاهی رو  به فردا . می خواد دهن باز کنه و چیزی بگه اما منصرف می شه. انگار سکوت قابل فهم تر از هر چیز دیگه ای است.

تحمل نمی کنه و با آرامی می گه « وقتی آفتاب طلوع کنه یک روز نو در انتظارته. یک روز خاص خدا »

مرد می خنده و صدای خنده اش بلندتر می شه.« وقتی آفتاب طلوع کنه یک روز نو شروع می شه. مثل هــمه روز های تازه ای که هر روز طلوع می کنه. مثل همه روز های خاصی که هر روز رو تشکیل می دن .»

شادی مسری است و صدای خنده بلند تر می شه. حالا همراه هم می خندند.

به مرد می گه فردا که شروع بشه حسی بهتر از گذشته خواهی داشت. اما باید بیشتر مواظب باشی. مواظب رفتار و حرکاتت. حالا انتظارها ازت بیشتره .

اما مرد فقط می خنده . چشم هاش از شیطنت می درخشه. با خوشی می گه بخند و باز بخند تا فردا، صبح تولدت را با شادی آغاز کنی.

در حالی که هنوز می خنده از جلوی آیینه تمام قدی که روبروش ایستاده بود کنار می ره . تا فردا که آفتاب صبح چهل و چهار سالگی اش طلوع می کنه آماده باشه.

پانزده ام تیر ماه نود شمسی

    ابوالقاسم ابراهیمی

Facebook Twitter Plusone Linkedin Digg Reddit Email
این نوشته در داستان کوتاه ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.